आधारभूत प्राथमिक उपचार तालिम

गौतमबुद्ध सन्देश

भैरहवा, २० मंसिर ।

नमूना एकीकृत विकास परिषद रुपन्देही (नमूना)को आयोजना, वल्र्ड भिजन इन्टरनेशनल नेपालको सहयोग तथा नेपाल रेडक्रस सोसाइटी रुपन्देही शाखाको सहजीकरणमा भैरहवामा तीन दिने आधारभूत प्राथमिक उपचार तालिम सम्पन्न भएको छ ।

तालिममा तिलोत्तमा नगरपालिकाको वडा नम्बर १०, ११, १२ र १४, ओमसतिया, सियारी, शुद्धोधन र सम्मरीमाई गाउँपालिकाका स्वयंसेविका, सशस्त्र र जनपद प्रहरी, विपद् व्यवस्थापन समिति कार्यदलका सदस्य, स्थानीय युवा स्वयंसेवक, जनप्रतिनिधि र जिल्ला प्रशासन कार्यालयका प्रतिनिधि गरी २४ जनाको सहभागिता रहेको नमुना अन्तर्गत नेपाल विपद् पूर्व तयारी परियोजनाका कार्यक्रम अधिकृत अमृता अधिकारीले बताइन् । तालिमको समापन कार्यक्रममा बोल्दै रुपन्देहीका सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी कल्पना घिमिरेले तालिममा सिकेका कुराहरुलाई व्यवहारमा उत्तार्न आह्वान गरिन् ।

नमूना एकीकृत विकास परिषद रुपन्देहीका अध्यक्ष ज्ञानु पौड्यालले तालिममा सैद्धान्तिक र व्यवहारिक रुपमा प्रशिक्षण गराइएको जानकारी दिदैं सहभागिहरुलाई स्थानीय तहमा रहेको खोज तथा उद्धार केन्द्रका सामाग्रीको रेखदेख गर्न पनि आग्रह गरिन । नेपाल रेडक्रस सोसाइटी रुपन्देही शाखाका सभापति प्रेमलाल उदासले ६ जना प्रशिक्षक मार्फत तालिम सञ्चालन गरिएको र सहभागिहरुको मुल्यांकन समेत गरिएको बताए । सो अवसरमा सहभागिहरुलाई प्राथमिक उपचार सम्बन्धि सामाग्री समेत वितरण गरिएको थियो ।

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *